قوانین و مقررات


توافق با قوانین


از شما ممنون خواهیم بود که این توافقنامه را کامل مطالعه می کنید و خود را ملزم به رعایت آن می کنید.


این توافق‌نامه ای است بین شما و سایت لنسریفای به آدرس lancerify.com

استفاده از خدمات این سایت منوط به توافق شما با این قوانین صورت می گیرد. لطفا قوانین درج شده در این صفحه را قبل از استفاده از سایت با دقت مطالعه کنید. با استفاده شما از امکانات سایت لنسریفای این چنین در نظر گرفته خواهد شد که شما با قوانین لنسریفای بدون شرط موافقت کرده اید.

اگر شما با هر یک از این قوانین موافقت ندارید می بایست استفاده از این سایت را متوقف کنید. لطفا توجه داشته باشید عدم رعایت قوانین ممکن است منجر به بسته شدن تمام یا بخشی از حساب کاربری شما شود.

همچنین لنسریفای حق اعمال تغییرات در این توافق نامه را برای خود محفوظ می‌دارد، بنابرین کاربران وظیفه دارند که برای اطلاع از تغییرات در این سند به آن سر بزنند.


اصطلاحات

منظور از شما، کاربر و کاربران پیمانکار و کارفرما، فریلنسر، کارآفرین ، سفارش دهنده پروژه، مجری، هر شخصی می باشد که به هر شکلی از خدمات سایت لنسریفای استفاده کند.
منظور از خریدار، سفارش دهنده پروژه، کارفرما، کارآفرین، درخواست کننده، شخصی است که در خواست انجام هر کاری و به هر شکلی در سایت، قرار می دهد و ثبت پروژه می کند.
منظور از مجری، برنامه نویس،فریلنسر، پیمانکار و انجام دهنده شخصی است که برای انجام کار پیشنهاد قیمت می‌دهد و در صورت پذیرش پیشنهاد توسط خریدار کار را به نحو احسن انجام می‌دهد و در قبال انجام صحیح کار دستمزد دریافت می‌نماید.


بررسی کلی

سایت لنسریفای، یک پلتفرم کار دانشجویی به صورت آنلاین میباشد. وساطت یا دلالی از مجموعه کارهای سایت نمیباشد و مجموعه وظایف، امکانات و خدمات ارائه شده به شرح زیر میباشد:
امکانات کارفرمایان: ایجاد پروفایل، ایجاد پروژه، جستجوی مجری، سپردن پروژه به مجری، دفترکارشخصی جهت نظارت و مدیریت پروژه، سیستم پرداخت مطمئن، سامانه حل اختلاف، بخش نظرات کاربران و رتبه دهی
امکانات مجریان: ایجاد پروفایل، ثبت نمونه کار، جوایز، مهارت ها، قرار دادن رزومه، انتخاب مهارت، انتخاب نوع عضویت، ارسال پیشنهاد برای کارفرما مورد نظر ، دریافت پیشنهاد، دفترکار و مدیریت پروژه، سیستم پرداخت مطمئن ، دریافت دستمزد ، سامانه حل اختلاف، بخش نظرات کاربران و رتبه دهی


ثبت نام

A. تمامی کاربران اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند از امکانات لنسریفای استفاده کنند، به استثنای اشخاص با سن کمتر از 18 سال. برای استفاده از سایت، می بایست موافقت خود را با تمامی قوانین سایت اعلام کنید. شما موافقت می کنید
(1) طبق قوانین، الزامات، مقررات سایت رفتار کنید و به موارد گفته شده عمل کنید.
(2) مسئولیت مالی استفاده از سایت، خریدها، خدمات دریافت شده را بر عهده بگیرید.
(3) تعهدات خود را در قبال پروژه ای که دارید انجام دهید، مگر اینکه این تعهدات خلاف قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران یا سایت لنسریفای باشد.

B. شما مجاز به ساختن بیش از یک حساب کاربری برای استفاده از امکانات کارفرمایی یا فریلنسر نمی باشید. با یک حساب کاربری از هر دو این امکانات می توان به راحتی استفاده کرد. ایجاد دو حساب کاربری مجاز نیست.

در هنگام ثبت نام از شما درخواست می شود تا نام کاربری و رمز عبور برای حساب خود انتخاب کنید. شما بصورت کامل در حفظ و نگهداری رمز عبور خود مسئول هستید. ما با مشاهده هرگونه فعالیت در حساب شما چنین برداشت خواهیم کرد که شما یا فردی که از طرف شما اجازه دسترسی به او داده شده است وارد حساب کاربری شما شده است.

درصورت مشکوک شدن به دسترسی غیر مجاز به حساب خود، بلافاصله از طریق بخش پشتیبانی به ما اطلاع دهید.

فریلنسرها می توانند عضویت مورد نیاز را انتخاب کنند. برای اطلاع از قیمت ها، به صفحه تعرفه ها مراجعه کنید.

هرکدام از انواع عضویت تعداد مشخصی پیشنهاد در هر ماه دارند. فریلنسرها از این امکان برای ارسال پیشنهاد روی پروژه ها استفاده می کنند. درصورت به پایان رسیدن محدودیت پیشنهاد در ماه، می توانید عضویت خود را به نوع بالاتر ارتقا دهید. با ارتقا به نوع بالاتر، امکانات درج شده فعال خواهد شد، اما زمان عضویت تغییر نخواهد کرد. لنسریفای این حق را برای برای خود محفوظ می دارد تا مبلغ عضویت یا تعداد پیشنهادهای ماهانه را در هر زمان تغییر دهد.

طرح عضویت فروخته شده پس گرفته نخواهد شد و هیچ وجه و مبلغی بعد از خرید بازگردانده نمی شود.


شرایط توافق نامه

تمامی معاملات انجام شده در سایت لنسریفای می‌بایست بر اساس قوانین تجارت جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران باشد.

شما مجاز نیستید که نام کاربری و رمز ورود حساب خود را در اختیار هیچ کس دیگری قرار بدهید و یا به کسی اجازه بدهید به حساب شما دسترسی پیدا کند. شما مسئول تمام استفاده‌ای هستید که از سایت و محتوای در ارتباط با حساب شما و نام کاربری و رمز ورود شما انجام می‌گیرد. همچنین مسئولیت صحت اطلاعاتی که در حساب خود وارد می‌کنید، تماما با خود شما است.

ما تلاش معقولی می‌کنیم که دسترسی شما به سایت برقرار باشد، و سایت یا محتوای آن از نظر صحت، دقت، به‌هنگام بودن، کامل بودن، قابل اعتماد بودن، و موارد مشابه برای شما قابل تکیه و قابل اعتماد باشد، ولی هیچکدام از این موارد را نمی‌توانیم تضمین کنیم و مسئول نیستیم.

چنانچه هرگونه خسارت غیرمستقیم یا تصادفی یا ویژه، یا لطمه غیرمستقیم یا تصادفی یا ویژه به درآمد یا سود شما رخ بدهد که ناشی از استفاده از و/یا دسترسی به سایت و محتوای آن، و یا ناتوانی در استفاده از سایت و/یا دسترسی به سایت باشد، مسئولیتی متوجه ما نخواهد بود.

مسئولیت هرگونه عواقب و خسارت ناشی از برقراری تماس بین کارفرما و مجری و یا کاربر دیگری، برعهده ی خود شما است.

ما سعی می‌کنیم که شما دسترسی شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته داشته باشید، و سعی می‌کنیم هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برسانیم.

مسئولیت پرداخت تمامی هزینه‌ها و مالیات مرتبط به استفاده‌تان از وبسایت در هر جایی که مالیاتی بر آن بسته‌شده باشد (از جمله مالیات بر حقوق و مالیات بر ارزش افزوده، اگر نافذ و دارای موضوعیت باشد)، با شما است.


روابط

A. کارفرما و مجری

برای انجام پروژه در سایت لنسریفای، کارفرما و مجری بصورت مستقیم با هم در ارتباط اند. به صورتی که بعد از ارسال پیشنهاد، کارفرما بهترین پیشنهاد را انتخاب، و مجری انجام پروژه را قبول می کند. کارفرما موافقت می کند تا پروژه توسط مجری مورد نظر انجام شود ، و مجری موافقت می کند که طبق توافق به عمل آمده تمامی موارد مورد نظر و قید شده در مراحل انجام واجرای پروژه را تحویل دهد

قرارداد بین کارفرما و مجری شامل توضیحات پروژه(ذکر دقیق و کامل تمام جزئیات برای انجام پروژه)،قید کردن تمامی موارد مهم و ضروری مد نظر در انجام پروژه، پیشنهاد مجری، و باقی شرایط و قوانینی است که بین کارفرما و فریلنسر در سایت توافق شده،است.

کارفرما مسئولیت مدیریت، بررسی، پیگیری و پرداخت در زمان مقرر برای دریافت نتیجه مطلوب را بر عهده دارد و مجری مسئولیت ارائه خدمات با کیفیت در زمان مقرر بر اساس توافق انجام شده را بر عهده دارد. کارفرما و مجری هر دو موافقت می کنند در جهت انجام اجرای توافق با یکدیگر همکاری کنند.

شما موافقت می کنید که وارد هیچ توافقی که قوانین سایت را نقض کند نشوید. هر توافقی که قوانین سایت را نقض کند مسئولیت عواقب و نتایج آن تماما به عهده فرد میباشد.

کارفرما و مجری هر کدام به عنوان طرفین قرار خود را ملزم و متعهد به قوانین و مقررات میدانند.هیچ واسطه یا رابطی بین آنها نباید قرار داشته باشد و مسئولیت تماما متوجه طرفین قرار داد میباشد که شامل فرد کارفرما و فرد فریلنسر میباشد.

کارفرما و مجری اگاه و متعهد به قوانین سایت میباشند و میزان بهره وری از خدمات سایت بستگی به عملکرد آنها در انجام پروژه(ها) دارد.لنسریفای به عنوان یک ناظر بر پروژه ها نظارت خواهد داشت تا دو طرف به موقع تعهدات خود را عملی گنند.


B. کاربران و لنسریفای

لنسریفای طرف حساب در توافقات، قرادادها و درخواست های پروژه ها بین کارفرما و فریلنسر نیست. لنسریفای هیچ کنترلی روی پروژه ها ندارد و از جزئیات آن آگاه نیست. لنسریفای مواردی از قبیل کیفیت انجام پروژه، امنیت و قانونی بودن سرویس تحویل داده شده، درست و دقیق بودن پروژه های ثبت شده، سطح دانش، پیشینه یا توان کاربران، اطمینان از انجام کار توسط فریلنسر، توان مالی کارفرما برای پرداخت بعد از انجام پروژه، یا اینکه فریلنسر یا کارفرما پروژه را تا انتها ادامه خواهند داد یا خیر، را تضمین نمی کند. لنسریفای مسئول رفتار فریلنسرها نیست و فریلنسرها کارمندان لنسریفای نمی باشند. تمام حقوق و تعهدات خرید و فروش خدمات بین کارفرما و فریلنسر خواهد بود. لنسریفای هیچ وسیله یا ابزاری برای انجام پروژه ها در اختیار فریلنسرها قرار نخواهد داد. کارفرما و فریلنسر می بایست با یکدیگر تمام مسائلی که مربوط به حقوق و تعهدات می باشد را حل و فصل کنند.

کارفرما و مجری اگاه و متعهد به قوانین سایت میباشند و میزان بهره وری از خدمات سایت بستگی به عملکرد آنها در انجام پروژه(ها) دارد.لنسریفای به عنوان یک ناظر بر پروژه ها نظارت خواهد داشت تا دو طرف به موقع تعهدات خود را عملی گنند.


تعهدات شما

شما در هنگام استفاده از این وب سایت موافقت می‌نمایید که اعمال زیر را انجام ندهید:
جلوگیری و یا محدود کردن استفاده دیگران از این سایت.
ارسال هر چیز غیر قانونی، شیادانه، تهدید آمیز ، توهین آمیز، افترا آميز، موهن‌ و یا هرچیز قابل اعتراض.
ارسال یا انتقال هر نوع اطلاعات یا نرم‌افزار حاوی ویروس یا دیگر کامپوننت های مضر/مخرب.
ارسال یا انتقال هرچیزی که حقوق معنوی ایجاد کننده آن را زیر پا گذارد.
ارسال یا انتقال هر اطلاعاتی که قوانین سایت و توافق نامه را زیر پا بگذارد.


تعرفه ها

هزینه عضویت:عضویت در سایت لنسریفای کاملا رایگان بوده و هیچ کدام از کاربران (مجری یا کارفرما)برای عضویت هیچ مبلغی نمی پردازند. انتخاب نوع عضویت به انتخاب کاربر میباشد و هزینه های اخذ شده برای انواع عضویت در قسمت تعرفه ها توضیح داده شده است.

هزینه خدمات: هزینه خدمات ارائه شده در سایت لنسریفای برای کاربران به صورت کسر 5% از مبلغ دستمزد بعد از اتمام پروژه میباشد. استفاده از سایر بخش ها و خدمات سایت رایگان بوده و تنها هزینه های دریافتی شامل 5% مبلغ پروژه و فروش طرح های اشتراکی میباشد. هزینه‌ی استفاده از خدمات لنسریفای مطابق اطلاعات مندرج در صفحه هزینه‌ی خدمات است.

حق تغییر تعرفه ها و قیمت های درج شده در سایت لنسریفای محفوظ است.جهت اطلاع از آخرین تغییرات صفحه تعرفه ها را مطالعه نمایید.


پرداخت هزینه ها

روش پرداخت در لنسریفای به شرح زیر میباشد:

-برای پروژه های کمتر از 5 میلیون تومان واریز کل مبلغ و بلوکه شدن در حساب کاربری تا زمان اتمام پروژه. پس از اعلام اتمام پروژه و اعلام رضایت هر دو طرف آزاد سازی وجه و پرداخت مبلغ دستمزد هر یک از طرفین.

-پروژه هایی با مبلغ 5 میلیون به بالا پرداخت وجه دستمزد به صورت مرحله.به این صورت که در هر مرحله از کار مبلغ همان مرحله واریز شده و فاز جدید آغاز میشود.

کارفرما موظف است پس از اعلام پایان کار توسط مجری نسبت به تایید یا اعمال نظر برای تغییرات حداکثر در مدت 72 ساعت اقدام نماید، بدیهی است در صورت عدم پاسخ گویی کارفرما در این مدت با درخواست مجری وجه گرو گذاری شده آزاد شده و مبلغ دستمزد واریز میشود.

در صورت بروز اختلاف سایت لنسریفای طبق شرایط زیر خدمات حل اختلاف خود را به صورت رایگان ارائه میکند 1-تمامی مکالمات و تبادل اطلاعات در سیستم گفت و گوی لنسریفای ثبت شده باشد 2-هیچ گونه تخطی از قوانین درج شده صورت نگرفته باشد 3- تمامی شرایط و لازم و ضروری و همچنین موارد مورد نظر برای انجام پروژه در قرار داد بین طرفین ذکر شده باشد.

کاربران می توانند جهت دریافت موجوی خود (موجودی حاصل از انجام پروژه توسط مجریان و درخواست استرداد وجه خریداران) از بخش گزارش مالی اقدام نمایند.

کارفرما پس از انجام گروگذاری پروژه تنها با ثبت درخواست داوری می‌تواند نسبت به لغو پروژه اقدام کند. بدیهی است در صورتی که مجری بخش‌هایی از پروژه را به انجام رسانده باشد وجه مربوط به این بخش‌ها قابل استرداد نخواهد بود.

مجری موظف است در صورت وجود محدودیت زمان برای قیمت پیشنهادی خود این مورد را به صورت واضح و روشن در متن پیشنهاد خود ذکر نماید، البته در صورت گذشت بیش از یک ماه از زمان ارائه پیشنهاد کارفرما باید قبل از پذیرش پیشنهاد و گروگذاری وجه از مجری در مورد قیمت تاییدیه بگیرد. همچنین مجری موظف است در صورت عدم رضایت در مورد قیمت حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از گروگذاری عدم رضایت خود را اعلام کند.

این قوانین تا زمانی که شما از لنسریفای استفاده می کنید لازم الاجرا است. درصورتی که شما قوانین سایت را رعایت نکنید، ممکن است بدون اخطار حساب کاربری شما مسدود شود

شما توجه دارید و موافقت می کنید که اگر انجام پروژه ای که قبول کرده اید را بدون دلیل موجه رد کنید، یا درصورتی وارد اختلاف شوید که حق کاملا با کارفرما باشد و کارفرما از عملکرد شما شکایت کند، هزینه خدمات لنسریفای را برای بار اول به صورت کامل به عنوان جریمه پرداخت کنید و درصورت تکرار، حساب کاربری شما مسدود خواهد شد.

زمانی که حساب کاربری شما مسدود شود، شما دیگر قادر به ورود به سایت نخواهید بود، و دیگر دسترسی به پیام ها، فایل ها و اطلاعات دیگری که در حساب خود دارد را نخواهید داشت.

شما به شخصه مسئول تمام محتوایی هستید که در سایت لنسریفای به انتشار قرار می دهید. هر محتوایی که شامل تصویر، صدا یا ویدیو باشد (محتوای چند رسانه ای) هر پستی، نظر یا مطلبی در فضای عمومی وب سایت، پیام های خصوصی و هر جای دیگر هر محتوایی که در بخش هایی مانند پروفایل، نمونه کار، رزومه، پروژه، نظرات و ... ثبت می کنید. شما بصورت کامل مالک و مسئول تمام محتوایی هستید که در سایت لنسریفای انتشار می دهید. اطلاعات و محتوای شما نباید حقوق دیگران را نقض کند و نباید در تداخل با حقوق مالکیت معنوی با دیگران قرار گیرد باعث عصبانیت، تهدید، آزار و اذیت دیگران شود همینطور نباید مغایر با شئونات اخلاقی باشد.


کپی رایت

محتوای سایت لنسریفای، مانند متن، گرافیک، نرم افزار، تصاویر، آرم و لوگو متعلق به سایت لنسریفای می باشد و تمام حقوق برای سایت لنسریفای محفوظ است.