سوالات متداول

جواب سوال هایتان اینجاست


سایت چطور کار میکند؟

در ابتدا شما به عنوان کارفرما یک پروژه ایجاد میکنید. مثلا طراحی یک سایت سپس فریلنسرهای سایت به شما پیشنهاد قیمت می‌دهند و نمونه کارهای خود را معرفی میکنند . بعد از انتخاب فریلنسر کل مبلغ پروژه را در سایت به صورت بیعانه قرار میدهید .بعد از ایجاد بیعانه توسط شما فریلنسر کار خود را آغاز میکند و شما پس از تحویل گرفتن کامل پروژه درخواستی خود و رضایت از آن ، بیعانه را برای فریلنسر آزاد می کنید تا پول خود را دریافت نماید.

چرا پروژه خود را به لنسریفای سفارش دهم ؟

چون ما به شما این امکان را می دهیم تا زمانی که از کار رضایت کامل نداشته باشید پول را به فریلنسر سایت تحویل نخواهیم داد و از شما حمایت خواهیم کرد . تذکر مهم : تا زمانی که پروژه خود را بصورت کامل در یافت نکرده اید هرگز بیعانه را آزاد نکنید در صورت آزاد کردن بیعانه سایت هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

چه کارهایی را می توانم از طریق انجام پروژه انجام دهم؟

در دنیای امروز تقریبا هر کاری را می توان از طریق فریلنسری و بصورت آنلاین انجام داد!
در اینجا لیست برخی از کارهایی را که می توانید به راحتی از طریق کارآنلاین انجام دهید قرار داده ایم:
طراحی و برنامه نویسی وب سایت
طراحی لوگو، کارت ویزیت و طراحی گرافیکی
پشتیبانی فنی برای وب سایت 
تحقیقات بازار 
تایپ هرگونه مطلب
ترجمه از هر زبان به فارسی و بالعکس
ساخت پرزنتیشن با پاورپوینت
ورود اطلاعات
طراحی نرم افزار
طراحی بنر و لوگو 
طراحی محصول، نقشه کشی 
طراحی وب سایت دلخواه
طراحی نرم افزار برای موبایل
ساخت نرم افزار سفارشی
رفع اشکالات نرم افزار و وب سایت های موجود
ترجمه متون
صفحه آرایی
نویسندگی
طراحی مدارات الکترونیکی
پروژه های میکروکنترولری
سئو برای سایت
و تقریبا هر چیز دیگری که به ذهنتان خطور می کند!

برای پرداخت به فریلنسر چه کار کنم ؟


برای پرداخت به پیمانکار از ایجاد بیعانه استفاده کنید. بیعانه ایجاد شده نزد لنسریفای می ماند تا زمانی که شما پروژه را به صورت کامل تحویل بگیرید.چنانچه پیمانکار پروژه را به درستی انجام نداد، پرداخت نهایی(آزاد کردن بیعانه توسط شما) تا زمانی که پروژه تکمیل نشود انجام نمی شود.
کسانی که از طریق بیعانه پروژه را انجام می دهند می توانند از بخش اختلاف برای حل مشکل بین کارفرما با فریلنسر استفاده کنند.
فقط کسانی که کل پرداخت را از طریق ایجاد بیعانه انجام می دهند، پس از انجام پروژه می توانند به طرف مقابل رتبه دهند و نظر خود را درباره کارفرما یا فریلنسر ثبت کنند.

آیا برای ارسال رتبه، محدودیت زمانی وجود دارد؟ 


خیر شما در هر زمان می توانید رتبه بندی را انجام دهید یا رتبه بندی خود را ویرایش کنید.

پروژه چیست؟

به طور ساده کاری که کارفرما نیاز به انجام آن دارد را در سایت با نام پروژه میشناسیم. کارفرما پروژه درخواستی خود را ایجاد میکند (مثلا پروژه ترجمه یک مقاله انگلیسی) و در آن جزئیات نیاز خود را شرح میدهد و افراد فریلنسر روی آن پیشنهاد ارسال میکنند.

پیشنهاد چیست؟

افراد فریلنسر پروژه کارفرما را مطالعه می کنند و با توجه به میزان کار قیمت و زمان انجام برآوردی خود را به همراه توضیحاتی برای کارفرما ارسال میکنند. همچنین در ارسال پیشنهاد افراد فریلنسر مبلغ تضمین درخواستی را نیز مشخص می نمایند.

خدمات چیست؟

خدمات همان کار یا خدمتی است که فریلنسر حاضر است با یک قیمت ثابت و در یک زمان مشخص برای کارفرما انجام دهد. از نگاهی دیگر در واقع خدمات اعلام آمادگی فریلنسر برای انجام کاری مشخص می باشند و معمولا سرویس ها شامل خدماتی میباشند که اکثرا کارفرما ها به آن نیاز دارند.

می توانم با کارفرما در خارج از سایت گفتگو کنم؟

طبق قوانین سایت گفتگو با کارفرما باید در محیط سایت انجام شود و گفتگو در خارج از سایت ممنوع می باشد تا در صورتی که شما با کارفرما در انجام پروژه به مشکل خوردید داوری بتواند طبق گفتگوهای انجام شده قضاوت درستی بین شما انجام دهد.

چگونه افراد فریلنسر را به پروژه خودم دعوت کنم؟

افراد فریلنسر همیشه لیست آخرین پروژه ها را چک کرده و پروژه های مرتبط با مهارتشان را دریافت می کنند . با این حال شما می توانید از یک فریلنسری که فکر می کنید برای انجام پروژه شما فرد مناسبی است به صورت شخصی دعوت کنید تا روی پروژه شما پیشنهاد ارسال کند. برای اینکار به پروفایل فریلنسر مورد نظر بروید و روی دعوت به پروژه کلیک کنید. با این کار پیام مربوطه توسط سیستم به وی ارسال میشود.

اگر از نتیجه کار راضی نباشم؟

هنگامی که کار توسط فریلنسر انجام می شود گزارش پایان کار را برای شما ارسال میکند. در صورت مطابقت نداشتن نتیجه کار با درخواست های شما موضوع را به فریلنسر اعلام نمایید تا کار خود را کامل کند. اگر باز هم کار به درستی انجام نشد و فریلنسر پاسخگو نبود می توانید سفارش را به داوری ارجاع دهید تا در مورد آن قضاوت شود.

چه زمانی و چگونه پروژه را به فروشنده تحویل دهم؟

هنگامی که کارفرما سفارش را ثبت می کند مبلغ سرویس را هم پرداخت میکند و مبلغ تا زمان تحویل شما به کارفرما و تایید کار توسط وی نزد سایت نگهداری میشود. پس شما می توانید بعد از دریافت سفارش پروژه را در اولین فرصت از طریق قسمت گفتگو به کارفرما تحویل دهید. با تایید پایان کار توسط کارفرما مبلغ سفارش به حساب شما انتقال پیدا می کند.

چطور ثبت نام کنم؟

ثبت نام در لنسریفای بسیار ساده است، پس از پر کردن فرم کوتاه ثبت نام یک ایمیل برای شما ارسال می‌شود. روی لینک تائید داخل ایمیل کلیک کنید تا ثبت نام شما تکمیل شود. شما با یک حساب کاربری می‌توانید به عنوان کارفرما و فریلنسر فعالیت کنید

چطور می‌توانم در لنسریفای کار کنم؟

شما می‌توانید به عنوان یک فریلنسر در لنسریفای فعالیت کنید. عضویت خود را ارتقاء دهید و مهارت‌های خود را ویرایش کنید تا بتوانید برای انجام

علاوه بر داشتن تخصص در مهارت خود، شما می‌بایست در جذب کارفرما و معرفی خود نیز مهارت داشته باشید.شما می‌بایست بتوانید کارفرما را متقاعد کنید که شما بهترین فرد برای انجام پروژه وی هستید. پروفایل خود را در لنسریفای تکمیل کنید و با انجام به موقع و دقیق پروژه‌ها و با گرفتن رتبه و نظر مناسب از کارفرما، برای خود رتبه به دست آورید تا این رتبه در گرفتن پروژه‌های بیشتر و با کیفیت‌تر، به شما کمک کند.


قوانین سایت را مطالعه و رعایت کنید تا بتوانیم همکاری طولانی مدتی را با هم شروع کنیم.

برای مطالعه قوانین اینجا کلیک کنید